Polish (Poland)English (United Kingdom)
Text Size
   
VedicArt, malowanie z serca

 

Vedic Art to sztuka życia, w której liczy się akt kreacji polegający na wyrażaniu własnych odczuć.

To wiedza o prawach natury i wszechświata.
Vedic Art to droga do osiągnięcia wyższej świadomości poprzez tworzenie,
które nie wymaga żadnych zdolności ani znajomości technik malarskich,
a rezultat żadnej oceny czy uznania. To proces, poprzez który można wyrazić
własną indywidualność bez jakichkolwiek oczekiwań i wymagań.


"Drzewo Życia"

By najlepiej oddać ideę Vedic Art zacytuję Curta Källmana, twórcę metody VedicArt.

"Vedic Art nie naucza malowania. 
-Nie!- Vedic Art przypomina jak malować. Vedic Art pamięta jak sztuka może być tworzona. 
Od samego początku, kiedy poznajemy siedemnaście zasad Vedic Art, zaczynamy odtwarzać sobie również całą historię stworzenia, skąd przychodzimy i dokąd zmierzamy. 
Vedic Art zawiera w sobie mapę nawigacyjną. Użyj kompasu, który znajduje się w Twoim umyśle  znajdź drogę do miejsca pokoju w Twoim sercu.
Wtedy, kiedy zanurzysz pędzel w świetle, przestrzeni i błogości - namalujesz wieczność. Kiedy wnikniesz w swoje dzieło - w Twoim wewnętrznym dialogu - odnajdziesz szyfr, ujawniający, jak żyć i jak dzieło może otworzyć drzwi do nieba na ziemi."

 

Skąd się wzięło Vedic Art?

Metoda ma swoje źródło w Wedach. Zapisane są tam uniwersalne prawdy o wszechświecie, o potencjale człowieka i jego istocie. To starożytna, licząca 5000 lat wiedza pomagająca w prosty i naturalny sposób przebudzić wewnętrzną siłę kreacji drzemiącą we wnętrzu każdego człowieka. Przez stulecia dostępna była jedynie joginom i ludziom biegłym w sanskrycie. Mistrz Maharishi Mahesh Yogi zapragnął, by mądrość Wed była znana ludziom zachodu. Wiedział, że prawda ta może ich wyzwolić i sprawić, by żyli szczęśliwie. Szukał metody, jak ją przekazać. W latach 80 znalazł właściwą osobę, szwedzkiego malarza, Curta Källmana, któremu przekazał mądrość wedyjską wraz z 17 zasadami. A ten opracował metodę malarską, dzięki której możemy poznać prawdę o sobie samym i odkryć nasz twórczy potencjał. Same zasady nie są nigdzie spisane. By je zrozumieć, trzeba doświadczyć każdą z nich podczas malowania. Jeśli by je teraz wymienić, wydałyby się pustymi słowami, mimo, że za nimi kryje się wielka mądrość.

Co malujemy?

Podczas warsztatów Vedic Art wyrażamy się to, co jest w Nas, w naszym sercu, malujemy nasze życie, to, co kochamy, czego pragniemy, czego się boimy lub chcemy by odeszło. Inspiracją jest jedynie nasze wnętrze, a nie to, co widzimy.
To jak malujemy i zachowujemy się podczas malowania pokazuje nam jak tworzymy swoje życie. Malując możemy praktykować nowy sposób zachowania, przekraczać ograniczenia, np. wziąć wielkie płótno i poczuć jak to jest marzyć i działać na wielką skalę.

Smutki możemy zamalować radością, a ta rzeczywiście pojawia się w naszym życiu.
Uczymy się zmian, poprzez przemalowywanie obrazów.

A przede wszystkim uczymy się słuchać swojej intuicji, z czasem puszczamy kontrolę i ufamy każdemu spontanicznemu ruchowi naszej ręki, który lekko, bez wysiłku prowadzi do powstania wspaniałego dzieła.
Zakończenie procesu tworzenie mam wielkie znaczenie. Bierzemy odpowiedzialność za swoje dzieło, stajemy się twórcami swojego życia, a nie ofiarami. Uczymy się nie uzależniać od oceny innych, przychodzi też akceptacja nas takimi, jakimi jesteśmy.
Poprzez malowanie budzimy naszą moc tworzenia, a odzyskując ją stajemy się kreatywni w każdej dziedzinie życia.

Wedy mówią, że każdy człowiek ma w sobie całą potrzebną mu wiedzę, niczego nie musi się uczyć, ale jedynie przypomnieć sobie to, co zapomniał w procesie reinkarnacyjnym. Wedy pomagają nam odnaleźć drogę do tej zapomnianej wiedzy ukrytej w nas samych, a dostępnej jedynie naszemu wyższemu ja.

 

Spróbuj!!!

Nie musisz umieć malować, znać technik malarskich, po prostu bierzesz farby i spontanicznie wybierasz kolory, układasz je w kształty, dajesz im formę, strukturę... i dzieje się....
Od tej pory będziesz chciał być bliżej i bliżej siebie. Takie jest Twoje przeznaczenie.
A VedicArt stanie się Twoją sztuką życia.

Przeczytaj więcej o warsztatach malarskich"Vedic Art to naturalny proces tworzenia nie będący ani wzorowaniem się na niczym, ani odtwarzaniem niczego. Malujemy nie to, co widzimy, ale to co czujemy. Jeśli chcecie odwzorować naturę to kupcie sobie aparat fotograficzny. Bądźmy jak Bóg, który stworzył cały wszechświat, a potem wszedł w swoje stworzenie. Inaczej w tym, co stworzymy nie będzie życia. Kiedy dostępujemy „pełnego otwarcia” stajemy się jednością z Uniwersum, wchodzimy z nim w rezonans i wszystko, co tworzymy przejawia się jako doskonałe. Jesteśmy tak samo kreatywni, jak sam Stwórca, który stworzył nas na swój obraz i podobieństwo bez względu na to czy będziemy nazywać do Bogiem, Świadomością lub Energią.

Rozwinęliśmy swoje umysły zapominając o rozwoju serca. A przecież brak serca to brak miłości nie tylko dla innych, ale przede wszystkim dla nas samych. Przebudzenie serca daje nam wolność, radość i poczucie bezpieczeństwa. Tylko tak możemy odnaleźć swoją własną, wolną od porównań, indywidualną drogę i nikt nie będzie nam mówił, co mamy myśleć i robić gdyż dzięki sercu wiemy, co jest dla nas najlepsze."

Curt Kallman

Zobacz jak wyglądają warsztaty VedicArt. Poczuj atmosferę tej chwili.

Tutaj na żywo w TV Superstacja maluję obraz i opowiadam o Vedic Art (2 filmy)

Parę słów o Vedic Art

 

Obraz w 6 minut

Tak, to możliwe!
Zobacz jak bawimy się na zajęciach Vedic Art. 
To dzieło uczestniczek zajęć w Śpiglówce, a obraz jest prezentem dla właścicieli domu, którzy nas tak wspaniale gościli.

Kliknij na obraz by pooglądać FILM