Polish (Poland)English (United Kingdom)
Text Size
   
Reiki

 

Reguły życia REIKI, wg. Mikao Usui

"Właśnie dziś nie złość się.
Właśnie dziś nie martw się.
Szanuj rodziców, nauczycieli i ludzi starszych.
Uczciwie zarabiaj na chleb.
Bądź wdzięczny i okazuj wdzięczność wszystkiemu, co żyje"

 

 

Inicjacja Reiki była moją pierwszą inicjacją, jednym z ważniejszych wydarzeń na ścieżce rozwoju duchowego. Mialam wtedy 20 lat. Pamiętam jak szłam na zajęcia, zimą... na ulicy pachniało różami i kadzidłami. Pomyślałam jestem na dobrej drodze.. Moimi nauczycielami byli Max Artecki i Krystyna Wieczorek. Dziękuję im, że pojawili się na mojej drodze, bo to był początek pięknej przygody.

ReiKi, które można wyrazić słowami nie jest prawdziwym ReiKi. To japońskie słowo, znane dziś na całym świecie, oznacza Uniwersalną Energię Życia. Energię przenikającą cały Wszechświat. Jej źródłem jest Najwyższa Istota, Najwyższa Jaźń. Jest to Energia o swej własnej świadomości. W swej czystej postaci czyni jedynie najwyższe dobro. Każda Czująca Istota a w szczególności Człowiek ma dostęp do tej Energii. Mówią o Niej wszystkie filozofie i religie świata. Jezus mówił o niej jako o zstąpieniu Ducha Świętego. Energia ReiKi otacza nas i przenika. Nie zawsze jednak potrafimy z Niej skorzystać. W systemie ReiKi umiejętność korzystania z tej Energii jest przekazywana poprzez Dostrojenie, zwane również Inicjacją.

 Niewyćwiczone ucho nie wyłapie melodii nieznanego instrumentu grającego w orkiestrze. Jednak, gdy pozna jego dźwięk, to będzie mu to przychodzić coraz łatwiej. Podobnie podczas Inicjacji nasze ciało i świadomość bezpośrednio doświadczają działania tej energii. Od tej chwili osoba zainicjowana już zawsze może być Kanałem dla tej cudownej Energii.

Bycie czystym Kanałem to wyciszyć umysł i pozwolić działać ReiKi. Tą Energią nie trzeba sterować, Ona sama sobą kieruje. Energia ReiKi zawsze dociera tam, gdzie jest potrzebna i uzdrawia te aspekty, które tego najbardziej potrzebują.

ReiKi działa na bardzo wysokim poziomie. Musimy zdać sobie sprawę, że ta Energia uzdrawia przede wszystkim naszego Ducha. Uzdrowienie na poziomie fizycznym przychodzi jako rezultat. W związku z tym powinniśmy porzucić wszelkie oczekiwania i pozwolić działać wyższej Jaźni. Jej skutki mogą być zaskakujące i nie zawsze takie, jakich sobie życzymy.

Dlatego posługiwanie się tą Energią wymaga pewnej duchowej dojrzałości i bez mała ślepej wiary w jej i naszą boską moc.

 

Więcej na stronach poświęcych Reiki