Polish (Poland)English (United Kingdom)
Text Size
   
Moja przygoda z Vedic Art i Reconnection

Moja pasja narodziła się niespodziewanie, z potrzeby chwili.
Tęskniłam by móc w pełni siebie wyrazić, bez ograniczeń i tylko na swoich zasadach.

Pewnego dnia, około 6 lat temu, kupiłam komplet farb, płótna, sztalugę i namalowałam obraz.

Byłam zaskoczona, że potrafię i tym co stworzyłam właściwie w oka mgnieniu. Namalowałam bowiem obraz swojej duszy i to co w niej grało i nie znajdowało dotąd ujścia.

Malowanie jest dla mnie jak medytacja. Znika cały świat, jest tylko ta chwila, płótno, ja i moje serce. To piękna praktyka obecności.

Maluję co czuję w danym momencie, słucham gdzie i jak chce poprowadzić mnie Stwórca. Kiedy siadam przed płótnem, nigdy nie wiem co się na nim pojawi. Mnie samą zaskakuje to co tworzę, piękno i głębia obrazów. 

Kiedy otwieram się, pozwalam płynąć przez siebie energii, poddaję się, wtedy powstają najbardziej natchnione dzieła. Wiem, że maluje przeze mnie Bóg. Dlatego obrazy mają w sobie dużo ciepła i pozytywnej energii. Zawsze kończę je dopiero kiedy poczuję spokój, spełnienie i ich kompletność.Kiedy patrzysz na nie, poczuj je sercem, a poznasz jaka jestem.

 

Od lat poświęcam dużo uwagi mojemu rozwojowi osobistemu, wyruszam w dalekie podróże po świecie i w głąb siebie. Obrazy są zapisem tego co przeżywam i kim jestem.

Namalowałam wiele obrazów ”prosto z serca” zanim trafiłam na kurs malowania intuicyjnego Vedic Art. Wtedy to poznałam i doświadczyłam 17, liczących ponad 5000 lat, wedyjskich zasad. Odkryłam że nieświadomie stosowałam je od pierwszego obrazu, który powstał.
Tam zrozumiałam, że przemiana, której sama doświadczyłam jest sednem procesu tworzenia zgodnie z zasadami Vedic Art.

Wedy przypominają nam jak tworzyć nasze życie, kim jesteśmy, jaki jest nasz potencjał, a cała wiedza o tym jest w nas. Metoda ta pozwoliła mi poznać siebie i uwolnić mój twórczy potencjał.

Dzięki malowaniu poczułam, że jestem stwórcą własnego życia, że mam siłę by żyć zgodnie ze sobą. Znam swój rytm, plynę spontanicznie i z ufnością, przyglądam się swoim uczuciom. 
Wymalowuję marzenia, ale również smutki. Maluję je i zmieniam w światło.
Malowanie uczy mnie elastyczności, odwagi, sprawia że akceptuję siebie taką jaką jestem.


mój pierwszy obraz
"moja dusza"

 

"Feniks Wolności"

Jak mówi twórca metody Vedic Art, Kurt Kallman "człowiek, który już raz poczuł w sobie tę kreatywną siłę nigdy nie da się zatrzymać w swojej twórczości".


Moja pasja dała mi siłę by zmienić moje życie, by żyć na moich zasadach.
Wiele lat pracowałam na kierowniczych stanowiskach w dużych korporacjach.
Poczułam jednak powołanie do nauczania tej wyjątkowej metody. Poszłam za głosem serca i zdobyła uprawnienia by prowadzić warsztaty malarskie Vedic Art.

Tak rozpoczęłam nowy, twórczy etap w moim życiu.

Ukończyłam kursy u Haliny Łuckiej, Nelly Stromberg w Szwecji oraz u twórcy tej metody – Kurta Kallmana. 

Od 5 lat regularnie prowadzę zajęcia i czuję, że robię to do czego zostałam stworzona. 
Jestem świadkiem przemian jakie przechodzą uczestnicy 5 dniowych warsztatów, jestem zawsze wzruszona i zaszczycona, że mogę pomóc innym znaleźć drogę do swojego serca w ten magiczny sposób, poprzez intuicyjne malowanie. 

Dziś mam również uprawinienia by przygotowywać przyszłych nauczycieli Vedic Art.

Świat wypełnił się kolorami, a lat

a pracy jako nauczyciel Vedic Art były drogą, by stworzyć własną metodę warsztatów artystycznych, mających za cel przebudzenie do Życia pełnego Pasji, w radości, w zgodzie z naszą Duszą. Wykorzystuje wieloletnie doświadczenie i metody, dzięki którym sama doświadczyłam przebudzenia i wyzwolenia. Budzę malowaniem, medytacją, energią kolorów, minerałów, esencjami energetycznymi Aura Soma, czy tańcem.

 

We wrześniu 2011 roku, poczułam, że chciałabym dawać z siebie jeszcze więcej.

Poprosiłam Wszechświat by dał mi metodę, którą najszybciej i najskuteczniej będę pomagała innym wrócić do Siebie. …I tak ponownie zawitało do mnie ponownie, po latach The Reconnection. Dostałam parę potwierdzeń, że jestem gotowa, by być kanałem dla tej niezwykłej energii, która zmienia życie, tak jak kiedyś zmieniła moje.

Tydzień później byłam w Pradze na seminarium u Erica Pearla, a w wracając do Polski, w pociągu zrobiłam swoje pierwsze trzy zabiegi uzdrawiania…

I wiedziałam, że moje życie nie będzie takie samo.. Jest jeszcze piękniejsze i pełniejsze niż przedtem. Jestem pełna wdzięczności mogąc widzieć jak kwitnie moja rodzina, osoby, które do mnie przychodzą, jak energia Boga wprowadza Spokój, Harmonię i Miłość. Dziękuję za tą możliwość każdego dnia.

Ariana KarimaKurt Kallman, twórca metody Vedic ArtZ Dr. Erickiem Pearl, "ojcem" The Reconnection